Plastové dveře a okna

Plastová střešní okna

Plastová střešní okna jsou ideálním a moderním řešením. V současnosti se jedná o naprostou samozřejmost, kdy při rekonstrukci nebo stavbě domu, kupujeme vždy plastová okna. Má to také jeden zcela logický důvod, protože okna nám pomáhají v zimním období ušetřit velké množství energie.

Díky tomu topíme méně a náklady klesají. Díky tomu se také původní investice velmi rychle vrací. Platová okna se vyrábí ze dvou základních materiálů, kterými jsou polyvinylchlorid – PVC a polyuretan – PU. Polyvinylchlorid je termoplastický materiál, který je normálně ve formě granulí. Díky tomu se může materiál formovat do forem a také být protahován do profilů. Polyuretan vzniká chemickou reakcí polyolu s isokyanátem.

Díky tomu  můžeme měnit vlastnosti materiálu. Může být například velmi měkký, čehož se využívá u matrací a nebo také velmi tvrdý což je případ blatníků. PVC se protlačuje skrze matrici. PVC okenní profily obsahují několik komor, které posilují isolační vlastnosti. Profily jsou samozřejmě vybaveny ocelovou vložkou, která zvyšuje jejich odolnost. Také slouží k upevnění držáků a podobně.

PVC okna se nenatírají a jsou barvena během procesu výroby nebo fóliována.

Komentáře jsou uzavřeny.