Plastové dveře a okna

Zelená úsporám plastová okna

Zelená úsporám byl dotační program a v současné době je spuštěn jeho nástupce – Nová Zelená úsporám. V rámci tohoto programu je rovněž možné žádat o dotaci na nová okna, ale ani zdaleka to není tak jednoduché. V první řadě nutno zmínit, že současně s výměnou oken je potřeba udělat komplexní zateplení rodinného domu nebo v domácnosti vyměnit staré zdroje tepla za nové. Především záleží na energetické úspoře, kterou snížíte jen minimálně, pokud vyměníte jen okna. Čím vyšší energetická úspora bude v souvislosti s plánovanými pracemi provedena, tím vyšší může být výše vaší dotace.

Prakticky se vše odráží od odborných posudků, které budete muset přiložit k žádosti. Jednotlivě se jedná o projektovou dokumentaci a energetický posudek. Obojí je nutné nechat vypracovat odborníkem – jejich seznam lze najít na stránkách dotační programu, navíc zde najdete i informace o dodavatelích. Úhrada posudků půjde z vaší vlastní kapsy, a pokud by dotace nebyla schválena, můžete na tom i prodělat. I z tohoto důvodu je vhodné si dostatečně promyslet, zda dosahujete nároků na dotaci. Mimo jiné vám s tím mohou poradit i již zmínění odborníci.

Celý proces od zajištění odborné dokumentace až po podání žádosti nebo vyřízení jiných nezbytných úkonů je poměrně složitý a hlavně časově náročný proces. Na trhu se pohybuje hned několik specializovaných společností, které za vás veškeré náležitosti v rámci dotace vyřídí. Pokud se rozhodnete, že vše svěříte do rukou některé z firem, vybírejte i s velkou pozorností a dbejte na uzavřené smlouvy a jejich přesný obsah. Snadno by se vám mohlo stát, že za vás firma vyřídí pouze žádost a na zbytek už nemáte nárok. Jsou to zcela pochopitelně výdaje navíc a nelze je zařadit do žádosti o dotaci – veškeré poplatky takovým společnostem tedy budete platit ze své vlastní kapsy. Pozornost byste měli věnovat i důležitým datům – dokdy podat žádost, kdy bude dotace schválena nebo kdy vám budou peníze přiznány.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dotace na výměnu oken a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.